Neler yeni

Yolun Açık Olsun Sevgili İlteriş.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Dostlar bildiğiniz üzere sevgili @İlteriş Yılmaz Hataylı, Ailesi de orada, çok şükür aileden bir can kaybı veya yaralı yok fakat çok yakın arkadaş ve arkadaş ailesi olup da göçük altında olanlar var. İlk başlarda kontrolsüz kalabalık olmaması adına bekleme kararı almış olsa da sonrasında yardımların gecikmesinin de verdiği etki ile Hatay'a doğru yola çıkma kararı aldı.

Arabasını doldurabildiği kadarı ile yöre halkına destek amaçlı doldurdu. Şu an yolda kendisi. Yolu açık olsun.

Can dostlarımıza, vatandaşlarımıza sevgi selamlarımızı ilet lütfen.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Ahmetmavier

Yeni Üye
Yeni Üye
Dostlar bildiğiniz üzere sevgili @İlteriş Yılmaz Hataylı, Ailesi de orada, çok şükür aileden bir can kaybı veya yaralı yok fakat çok yakın arkadaş ve arkadaş ailesi olup da göçük altında olanlar var. İlk başlarda kontrolsüz kalabalık olmaması adına bekleme kararı almış olsa da sonrasında yardımların gecikmesinin de verdiği etki ile Hatay'a doğru yola çıkma kararı aldı.

Arabasını doldurabildiği kadarı ile yöre halkına destek amaçlı doldurdu. Şu an yolda kendisi. Yolu açık olsun.

Can dostlarımıza, vatandaşlarımıza sevgi selamlarımızı ilet lütfen.
Allah yardımcıları olsun yolu açık olsun TÜRKİYE min başı sağolsun Allah geride kalanlara sabır versin ?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Allah yar ve yardımcısı olsun. İnternette gördüğümüz şeyler korkunç. Millet yağmalamaya kadar girişmiş. Çok ciddi barınma ve gıda sorunu varmış. Bu kış günü insanlar ne yapacaklar çaresizce bilmiyorum. :(
Neye yanıyorum biliyor musun sevgili Orçun.

Şimdi biz bunları yazında dezenformasyon yapıyorsunuz diye kolumuzdan tutup içeri atılma riskimiz var ya hani, diyorum ki bundan 24 sene evvel olan o büyük depremde kesilen iletişim, nasıl oluyor da 24 yıl geçmesine rağmen halen kesiliyor ve 24 yıldır toplanan deprem vergileri nerede? Nereye harcandı? Bu binalar neden yıkıldı? Nasıl olur da deprem yönetmeliğine uygun(!) inşa edilen daha 2 yaşında binalar yıkıldı.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Birde abi ben şeye baktım, bu 99 depreminde gazetelerde atılan başlıklara baktım. Sonra da döndüm bugün atılanlara baktım. Tavsiye ederim abi bir mutlaka bak. Benim abi merak ettiğim husus bu ülkede geçici diye 99 depreminden sonra ÖTV getirilmedi mi abi ? Başka adıyla geldi ama sonra dediler ab yasaları uyumluluk çerçevesi vs. vs. e abi bakıyoruz canımız gazoz çekiyor veya ne bileyim çocuğumuz vardır canı gazoz istiyor marketten alıcaz tak ÖTV var. Çocuk meyve suyu istedi aldık vs hoop ÖTV, 21. yüz yıldayız iletişim çağımızın gerekliliğinden birtanesi artık. E telefon alıcam ÖTV var hem de değişken oranlı ÖTV. İşte fiyatı bilmemkaç tl'e kadar olana başka düşük dilimden iphone 14 pro max gibi telefona başka dilimde oluyor. Hat alıcam kullanıcam sonuçta hop ÖTV iletişim vergisi vs. böyle hesaplayınca abi kazançlarımızın aslında hepsi vergiye gidiyor. Peki abi en büyük milyar dolarlık soru bu vergiler bize dönüyor mu ? yol su hizmet gibi şeylerde ? dönüyor mu ? işte bu en büyük soru işareti. Bunun cevabını yazmasak daha iyi olacak. :) Az önce gördüm abi yeni yapılıyor bina çatlaklar olmuş depremde hemen ustalar sıvıyordu videosu vardı. Yani ne denebilir ki ? bunun adına denecek şeyi burada yazmak istemiyorum.
Zamanı gelince çatır çatır yazacağız her şeyi, şu son demlerine gelmişken kimsenin eline koz vermeyelim malum her fırsatta mağdurlar, konuyu da gereksiz siyasi polemiğe çevirmeyelim, bizim için önemli olan İNSAN olan bizlerin bölgedeki canlarımıza ne yönde katkı sunabileceğimiz konusudur.

Allah Haluk Levent kardeşimizden razı olsun ne diyeyim daha. Adam ne diyor? ''Yardım Kamyonları yollamayın bize sormadan'' olay bitmiştir. Bunun altında yatan birçok neden var çünkü yollarda kamyonları devşirmiş bu sefer de onur yoksunları. Yardım kamyonu X ilinden 1000 parça yüklü çıkıyor, iline 300 parça ile giriş yapıyor ne kadar işe yaramaz eşya var ise.

Bak böyle konularda açık ve net hiç kimseden korkmadan haykırır, ''Yapanın da, onaylayanın da, denetlemeyenin de, yakalayıp sonra serbest bırakan Kanunları yazanın da Allah belasını Versin'' derim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bildiğim tek şey aklımıza gelen şeylerden daha kötü durum abim. Dikkatli olsunlar ?
Demek i,istediğini çok iyi anladım, o konuda da tedbirli çıktılar yola zira 99 depreminde İzmir'den Adapazarı'na desteğe giderken biz de yaşadık aynı durumları.

Şu an 2 araba peş peşeler, diğer araç da Ankara dan yola çıktı onlara katılacak kardeşim. Buzlanma vs konuları nedeniyle az önce aradım, Mersine girmek üzereler şimdilik sıkıntı yok.

Var olasın. Sen iyi misin bu arada?

Tarık

Beykozlu
Kadim Üye
Demek i,istediğini çok iyi anladım, o konuda da tedbirli çıktılar yola zira 99 depreminde İzmir'den Adapazarı'na desteğe giderken biz de yaşadık aynı durumları.

Şu an 2 araba peş peşeler, diğer araç da Ankara dan yola çıktı onlara katılacak kardeşim. Buzlanma vs konuları nedeniyle az önce aradım, Mersine girmek üzereler şimdilik sıkıntı yok.

Var olasın. Sen iyi misin bu arada?
Takip ediyorum işte abi. Hani diyorlar ya utanıyorum diye. Evde oturmaktan utanıyorum.

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Herkesten Allah razı olsun. Silifkedeyiz şu anda. Yola devam ediyoruz. Dualarınızı eksik etmeyin. ?
Allah yardımcınız olsun inşallah dualarımız sizinle tüm ölmüşlerimize rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim
görüntüleri gördükçe gözyaşlarımı tutamıyorum kardeşlerim neden hep bizim vatandaşlarımız kardeşlerimiz bu acıları çekiyor neden yabancı ülkelerde hergün deprem olan yerlerde bu kadar ağır hasar yokta bizde oluyor neden maden ocaklarında bizim canlarımız yitiyor bunlara neden olanlar niçin en büyük cezaları almıyor,da adeta ödüllendiriliyor yazıklar olsun 3,5 kişinin cebini doldurup,da bu zulüme ortak olanlara bu halk bunları hak ediyormu kelimeler yetersiz kalıyor ağzımdan kötü kelimeler çıkacak korkuyorum hiçmi bunlarda insanlık vasfı yok bunları gördükçe ben utanıyorum bizim kardeşlerimiz can veriyor onlar ihtişam içinde yaşıyorlar insanların içine nasıl çıkıyorlar hangi yüzle elin japonu dinsiz budaya tapıyor bir ufak hata yaptı diye intihar ediyor utancından yazıklar olsun bunlara kusura bakmayın kardeşlerim burada kesiyorum içim daralıyor tekrar,dan tüm ölmüşlerimize ve yaralıarımıza rabbim gani,gani rahmet eylesin yaralılarımıza şafi isminle şifalar versin inşallah.??