Neler yeni

Philips TV 75pml9506 İcra Sonucu (2 katı paramı geri aldım)

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Katılım
30 Nis 2023
Mesajlar
1,625
Çözümler
1
Tepki puanı
2,322
Puanları
113
Konum
Samsun-Atakum
Web sitesi
atakumtesisat.net
Merhaba arkadaşlar,

1 sene önce Philips 75pml9506 model miniled tv aldım. Kurulum ensasında ekranda bulutlanma vardı değişim kararı verdi TPVision. Sonra yenisini aldım teknosadan. Yenisinde de aynı sorun vardı. Tekrar değişim kararı çıktı.

Olay şimdi başlıyor :)

Bu sefer Teknosa ürün artık üretilmiyor değip 1 sene önce 30.000 TL'ye aldığım televizyon için bana 30.000 TL teklif etti. Neden artık tvnin yeni modeli 75pml9507 olarak geliyormuş. Para pul oldu gitti. Bende televizyonun yeni modelinin (75pml9507) 49.999 olduğunu mislisye değişimi yapmasını istedim, tabii ki de kabul etmedi. Bunun üzerine Tüketici hakem heyetinden misli ile değişim kararı çıkarttım. Teknosa gittim ama nafile hala tüketici hakem heyetinin kararını uygulamamakta ısrarcı.

Dedim lanet olsun, böyle kullanayım. Ama televizyon 6.ayında tamamen bozuldu. Ses var görüntü yok.

Servisi aradım, bu televizyonda değişim kararı var garantisi sonlandırılmış :) … eee dedim ne olacak dedilerki mecbur değiştirceksiniz teknosadan.

Dedim artık bunları icraya vermek lazım.

2 ay önce avukatımla görüşüp işlemleri başlattı, icraya verdik. Bilirkişi muadil televizyonun 75pml9508 olduğunu ve 69.999 TL ödenmesine karar verdi. Herhalde şu anda tüm mahkeme masraflarıyla 80-90bine gelmiştir alacağımız Teknosadan. Hakkınızı sonuna kadar arayın, tamamen bezdirme politikası ile bizimle oynamaya çalışıyorlar.

Teşekkürler @Adem Helvacı
icra süreci nasıl işliyor? bizim belediyeden bir alacağımız var icraya da verdika ama 1 senedir tık yok vermeyecekse namussuzlar vermiyor.
 

Baranfc

Yeni Üye
Yeni Üye
Katılım
15 Haz 2023
Mesajlar
6
Tepki puanı
7
Puanları
3
Oooo çok pis gol olmuş bu karar :(

Sizin alanınıza giriyor sanırım bu konular? :)
Evet Adem Bey tüketici hukuku ile ilgilenen bir avukatım, aynı zamanda tüketici hukukunda uzman arabulucuyum. Daha önce hem youtube’dan hem de instagram’dan konuşmuştuk hatırlar mısınız bilmiyorum. Gizli ayıp ile ilgili bir konuydu.
 

Baranfc

Yeni Üye
Yeni Üye
Katılım
15 Haz 2023
Mesajlar
6
Tepki puanı
7
Puanları
3
icra süreci nasıl işliyor? bizim belediyeden bir alacağımız var icraya da verdika ama 1 senedir tık yok vermeyecekse namussuzlar vermiyor.
Belediyeler kamu kurumu olduğu için icraya verseniz de haciz işlemi yapılamıyor. Belediyenin insafına kalmış durumdasınız maalesef. Belediye borca batıksa işiniz zor.
 
Üst