Neler yeni

Philips Televizyonlara USB den Yazılım Nasıl Yüklenir?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
18 Ocak 2023
Mesajlar
12,315
Çözümler
73
Tepki puanı
25,282
Puanları
213
Konum
Cumhuriyet Toprakları
Web sitesi
www.inceleriz.com
Öncelikle belirtmek isteriz ki Dijital dünyada her şey mümkün olmakla birlikte yine dijital dünyada her türlü risk de uygulayıcıya aittir. Yani bir yazılım yükleme esnasında gerek sizin yapacağınız bir hata veya yazılım yüklemesi esnasında hiç olmayacak bir elektrik kesintisi yüklemenin kesilmesi ve tv nin brick olması yani çökmesi anlamına gelir ve bu durumda forumumuz hiçbir şekilde bu durumdan sorumlu değildir. Bu yazılımlar sizlere ücretsiz şekilde sadece yardımcı olmak amacı ile paylaşılmaktadır. Zaten çalışan televizyonunuza merak edip de gereksiz yazılım yüklemeye kalkmayınız.


Philips marka televizyonlara yazılım yüklemenin elbette ki değişik yolları var olmakla birlikte, biz her zaman bildiğimiz tamirci kafası ile yükleme yapacağız.
Öncelikle sizin televizyon mnodelinize ait olan yazılımı bilgisayarınıza indirin
Zip veya Rar olan bu dosya içerisindeki yazılımı SAF DOSYA OLARAK yani zip rar veya klasör olmadan boş ve FAT32 olarak formatlanmış bir USB belleğe aktarın
TV fişini çekin
Yazılımı aktarmış olduğunuz USB belleği tv nin 2.0 olan USB girişine yani MAVİ OLMAYAN usb girişine takın
TV nin fişini takın ve ekranı takip edin
Ekranda Philips logosu görünür ve gider, sonra yazılım yüklenmeye başlar
Dosya boyutuna göre değişmekle birlikte 1-5 dakika arası sürede işlem biter. Küçük dosya boyutları erken, büyük dosya boyutları geç biter.
TV açılır

TV açıldığında yazılımınız yüklenmiş demektir.

Alternatif yolları yazmak isteyenler için kürsü serbesttir :ok
 

EmineTan

Yeni Üye
Yeni Üye
Katılım
26 Kas 2023
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Puanları
1
Merhabalar. Hollanda da dan yaziyorum. Philips 55pos901f tv imde philips logosu geliyor sonra android ikonlari geliyor. Sonra bu ikonlar donuyor, tv tekrar start a basliyor. Bazen duzgun calisiyor, tv yi kullanabiliyorum.

USB ile software guncellemesi yapmaya calistim ancak recovery mode sayfasina ulasamiyorum. TV nin arkasinda joystick var. Ingilizce ve almanca forumlara baktim ancak sonuc bulamadim. Recovery mode sayfasina ulasabilsem gerisi kolay gibi.
Tavsiyeniz olur mu? Tesekkurler
 
Üst